jak na záhlaví

18. srpna 2007 v 14:59 | Mc'Denisek |  Návody
Takže mnozí z vás možná nevědí,jak na záhlaví...V tomhle článku se vám to pokusím trochu přiblížit. Dalo to celkem dost práce všechno připravit,tak snad moji snahu oceníte :)
-Začneme tím,že si otevřeme PhotoFiltre,zvolíme nový dokument a nastavíme si rozměry.
-Dále vložíme obrázek.Klikneme na žlutou složku a vyberem si někaý libovolný.Zkusíme záhlaví ve stylu Emo.Je to jednoduché,ptž hodně emo obrázků má bílé pozadí a nebudeme tedy muset obrázky složitě obtahovat.Zvolila jsem si ženu,která bude dominantou celého záhlaví.Otevře se mi samostaný náhled,který si pomocí kurzoru ohraničím do čtverce a zkopíruju na bílé pozadí.Tam ho libovolně umístím.
-Teď si otevřu nějaké další "vedlejší" obrázky.Já si volím ruce v emo rukavičkách.ty mají černé pozadí.Proto v pravém menu vyberu "kouzelnou hůlku" a kliknu na černou.Ta se ohraničí.Zvolím "vybarvovací konzervu" a nahoře si nastavím bílou barvu,pak klinu na černou a ta se přebarví.
-V menu opět převolím na "kurzor" a ohraničení přetáhnu pryč.Dám si obrázek do rámečku a opět zkopíruju.Na bílém podkladě kliknu ¨pravým tlačítkem myši a tvolím "Transformace",pak "otočit o 90° proti směru HR" a ruce se otočí.
-Otevřu si další ruce a udělám skoro to samé,(opět práce s hůlkou,kopírování)ale neobrátím je o 90°.Opět si najdu Transformaci a otočím je o 180°.Pak je umístím někam k hornímu okraji plátna.
-Teď si otevřu další obrázek;zvolím si nějaký malý jednoduchý,který bude doplňkem a pomocí kterého pak se záhlavím budu např. moci sladit pozadí.Já volím lebku.Opět ji zkopíruju a pak různě měním velikost pomocí roztahování a stahování rohů. Pozor,ať to moc nepřeženete,přeplácané záhlaví nevypadá hezky!
-Teď na záhlaví dám nějaké uvítání.Můžete tam bu%d vložit welcomesku z netu nebo to napsat písmem.Já jsem se rozhodla pro tu z netu. Opět si ji otevřu pomcí žluté složky a zkopíruju.Upravím si ji na odpovídající velikost,umístím a potvrdím vložení. Zvolila jsem červenou,protože žena na obrázku má taky červené vlasy a všechno bude působit lépe,když to nebude hrát všemi barvami...Barvičky jsou pěkné,ale nesmí jich být moc.(nanejvýš 4,z toho 1 černá nebo bílá)-to byla jen taková rada :-))
-A teď přichází řada na poslední věc-adresu blogu.nemusíte psát přímo www,můžete uvést třeba Emo blog nebo něco podobného.Já ale vždy www uvádím,aby ostatní záhlaví nekopírovali.Tady můžu zabít dvě mouchy jednou ranou,napíšu velkým www doprostřed a už jej nemusím uvádět nikde do rohu znova :)
-Klikneme na T v horním menu,objeví se tabulka písma.Zvolíme si typ,velikost a ostatní proporce(tučné,kurzíva...) a pak si buď jednoduše zvolíme barvu a vložíme nebo to můžem udělat dvojbarevně,což vám ukážu...Místo toho,abychom klikali na Ok klikneme na "Vytvořit výběr".Písmo se nám pak objeví na plátně průhledné.
-Pak klikneme na ohraničená průhledná písmena pravým tlačítkem a zvolíme "Obrys a výplň výběru".
-Naběhne nám tabulka,kde si zvolíme barvičky...Potvrdíme kliknutím na "Ok".
A máme hotovo...Můžeme se pokochat pohledem na dokončené záhlaví :))
Pokud si se záhlavím přesto nevíte rady,mrkněte sem: http://berrynka.blog.cz/0706/zahlavi a já vám záhlaví mileráda vyrobím i s pozadím :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 peťula peťula | Web | 18. srpna 2007 v 17:21 | Reagovat

Ahoj prosímtě newíš, kde by se dal tento program Photo Filtre Stáhnout ZADARMO ? prosím napiš na blog :)

2 Laila Laila | Web | 18. srpna 2007 v 17:49 | Reagovat

soutěž začala

3 crazy-and-sad-life crazy-and-sad-life | E-mail | Web | 1. dubna 2010 v 11:51 | Reagovat

a kde si mám stáhnout zadarmo PhotoFiltre když ho nemam??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama